Παρί Σεν Ζερμέν – Νιουκάστλ 1-1: «Έσωσε» τους Παριζιάνους ο Εμπαπέ (highlights)

Ο Κιλιάν Εμπαπέ στις καθυστερήσεις του Παρί Σεν Ζερμέν - Νιουκάστλ «έσωσε» τον βαθμό από τη,,, βούλα, οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (1-1).

Η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξόνησε στο «Παρκ ντε Πρενς» τη Νιουκάστλ για την 5η αγωνιστική για το Group F του Champions League. Στο 25ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε το προβάδισμα, ο Αλμιρόν από το ύψος της περιοχής δοκίμασε να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Ντοναρούμα απέκρουσε πάνω στον Ίσακ, ο οποίος από κοντά έκανε το 0-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου υπέρ των Άγγλων.

Τον βαθμό της ισοπαλίας «έσωσε» στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κίλιαν Εμπαπέ. Ο Γάλλος διεθνής του Λουίς Ενρίκε κέρδισε από τα 11 μέτρα τον Πόουπ, διαμορφώνοντας το τελικο 1-1.

Η Παρί Σεν Ζερμέν βρίσκεται στην δεύτερη θέση του ομίλου με επτά βαθμούς, ενώ η Νιουκάστλ ακολουθεί με πέντε. Το δεύτερο «εισιτήριο» των «16» θα κριθεί στην τελευταία «στροφή» το Δεκέμβριο.

Παρί Σεν Ζερμέν (Λουίς Ενρίκε, 4-3-3): Ντοναρούμα, Χακίμι, Ουγκάρτε (62′ Βιτίνια), Εμπαπέ, Φαμπιάν Ρουίθ, Ντεμπελέ, Ντανίλο (85′ Γκονζάλο Ράμος), Λι (82′ Ασένσιο), Ερναντέζ, Κόλο Μουανί (62′ Μπαρκολά), Σκρίνιαρ.

Νιουκάστλ (Έντι Χάουι, 4-3-3): Πόουπ, Τρίπιερ, Λασκέλ, Σερ, Λιβραμέντο, Μάιλι, Γκιμαράες, Ζοέλιντον, Αλμιρόν, Ίσακ, Γκόρντον.