Μπάγερν Μονάχου – Γαλατασαράι 2-1: «Καθάρισε» ο Κέιν! (highlights)

Η Μπάγερν με πρωταγωνιστή τον Κέιν πέτυχε την τέταρτη νίκη στον πρώτο όμιλο επικρατώντας της Γαλατασράι

Στο πρώτο ημίχρονο, η Μπάγερν απείλησε πρώτη με τον Λερόι Σανέ, το σουτ του οποίου εξουδετέρωσε ο Μουσλέρα στο 19ο λεπτό. Οι δύο ομάδες προσπαθούσαν ωστόσο δεν κατάφεραν να απειλήσουν όσο θα ήθελαν στο πρώτο μέρος.

Η καλύτερη στιγμή για την Γαλατά ήρθε στο 43ο λεπτό, όταν μετά από εξαιρετική αντεπίθεση, ο Ικάρντι βρέθηκε σε θέση βολής, όμως νικήθηκε από τον Μάνουελ Νόιερ.

Ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Χάρι Κέιν στο 53ο λεπτό βρέθηκε στην περιοχή γύρισε και έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι.

Στο 62΄ο Γιλμάζ σκόραρε, όμως το γκολ του ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

Στο 80 ο Χάρι Κέιν άνοιξε το σκορ με κεφαλιά και στο 86΄ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0.

Στις καθυστερήσεις ο Μίλερ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει τρία τα τέρματα της ομάδας του.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπακαμπού σε 2-1.

Μπάγερν: Νόιερ, Μαζράουι, Ουπαμεκανό(72΄Λάιμερ), Κιμ, Ντέιβις, Γκορέτσκα, Κίμιχ, Κομάν(87΄Γκνάρμπι), Μουσιάλα(40΄Μίλερ), Σανέ(72′ Τελ), Κέιν

Γαλατασαράι: Μουσλέρα, Ανχελίνο, Μπαρντακσί, Σάντσες, Μποέ, Τορέιρα, Ζαχά, Ακτούρκογλου, Ζιγιές(58΄Ζιγιές), Ικάρντι(69 Τέτε΄) Αϊχάν)69΄Ολιβέιρα).