Σλόβαν – Φερεντσβάρος 1-4: Βροντερή ανατροπή και πρόκριση!

Η Φερεντσβάρος απάντησε με το ίδιο και… καλύτερο νόμισμα στην Σλόβαν και με δική της εκτός έδρας νίκη πήρε την πρόκριση.

Η Σλόβαν μπορεί να ήταν το φαβορί μετά το υπέρ τους 2-1 στο πρώτο ματς στη Βουδαπέστη, όμως ο τίτλος αυτός δεν κράτησε πολύ. Ο Μπολί έγραψε το 0-1 στο 20ο λεπτό και στο 31΄ οι Ούγγροι είχαν σκορ πρόκρισης χάρη στο γκολ του Ζαχάριασεν στο 31΄.

Οι γηπεδούχοι έψαχναν τουλάχιστον ένα γκολ για να έχουν σκορ παράτασης και το πέτυχαν με τον Ντε Μάρκο στο 70΄. Η αναμέτρηση έδειχνε πως θα πήγαινε σε έξτρα χρόνο, όμως ο Τραορέ χτύπησε στο 89’ για το 1-3 και πέτυχε το αποφασιστικό γκολ πρόκρισης για την Φερεντσβάρος. Η Σλόβαν βγήκε μαζικά στην επίθεση και ο Λαϊντουνί έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με το 1-4 στο 95΄.