Συντριβή για την Σεν Γκάλεν 6-2!

Βαριά ήττα με 6-2 γνώρισε η Σεν Γκάλεν σε φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο την Χάιντενχάιμ.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Γιουρόπα Λιγκ, έδειξε κενά στην αμυντική της λειτουργία με την γερμανική ομάδα να κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16 με τον Κέρσμπάουερ και στο 32 ο Μορ έκανε το 2-0. Ο Κέρσμπάουερ στο 39 έκανε το 3-0  και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σίμερ έκανε το 4-0. Με αυτογκόλ του Μάινκα ήρθε το 4-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

H Χάιντενχαϊμ είχε δοκάρι στο 58′ με τον Σίμερ και στο 75′ έκανε το 5-1 με τον Λάιπερτζ Η Σεν Γκάλεν μείωσε με τον Καμπέρι στο 83ο λεπτό αλλά στο 90′ δέχθηκε έκτο γκολ με σκόρερ τον Σμιντ.

Η Σεν Γκάλεν ξεκίνησε με τους: Ζίγκι, Κρέουτσι, Λετάρντ, Ατζέτι, Σολιμάντο, Γκέρτλερ, Στίλχαρτ, Στάουμπλι, Τραορέ, Ριμπέιρο και Ντουά.