Ολυμπιακός Β’ – Βέροια 1-1: Έσωσε τον βαθμό με Φοφανά (hls)

Με γκολ του Φοφανά στις καθυστερήσεις η Βέροια απέφυγε την ήττα από τον Ολυμπιακό και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από το "Γ. Καραϊσκάκης" για την 8η αγωνιστική της Super League 2.

Οι “ερυθρόλευκοι” πήραν το προβάδισμα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με σκόρερ τον Βοΐλη (48′) και θα μπορούσαν να είχαν βάλει γερές βάσεις για τη νίκη στο 67′, όμως το σουτ του Λιάτσου σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Βελλίδη.

Στο τελευταίο 20λεπτο η Βέροια πίεσε για την ισοφάριση και δικαιώθηκε στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας, αφού ο Φοφανά ισοφάρισε σε 1-1.

Για τον Ολυμπιακό Β’ αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική απώλεια βαθμών, που τον αφήνει στο -6 από την κορυφή, την ίδια στιγμή που η Βέροια απέχει έναν πόντο από την πρωτοπόρο Ξάνθη.

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (86′ Μαυρουδής), Νίκολιτς, Βοϊλης (75′ Κίτσος), Ντόη, Κωστή (78′ Σπυριδάκης), Σουρλής.

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης (61′ Παπαχρήστου), Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου (81′ Ράμος), Μούργος (73′ Ορφανίδης), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (81′ Μυστακίδης), Πόζογλου (61′ Φοφανά), Πασάς.

Διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας)
Βοηθοί: Κακαφώνης (Αχαΐας), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)
Κίτρινες: Κωστή, Νίκολιτς – Πεταυράκης