Διαγόρας-Δόξα Δράμας 1-3: Διπλό ανάσα! (vid)

Σπουδαίο διπλό πήρε η Δόξα Δράμας στη Ρόδο απέναντι στον Διαγόρα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαυρία που πέτυχε δύο γκολ. Δείτε τα highlights της αναμέτρησης.

Η Δόξα Δράμας ήταν με την πλάτη στον τοίχο, ενώ ο Διαγόρας κάνει όνειρα playoff. Ωστόσο το ένστικτο της αυτοσυντήρησης της ιστορικής ομάδας της Δράμας την οδήγησε σε σπουδαία νίκη στο νησί των ιπποτών με σκορ 3-1.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν αναμφίβολα ο Δημήτρης Μαυρίας ο οποίος πέυτυχε δύο γκολ. Το πρώτο με πέναλτι στο δέκατο λεπτό και το δεύτερο με ωραίο γυριστό σουτ στο 35′. Ο Διαγόρας μείωσε στο 64ο λεπτό με τον Σμυρλή, αλλά τον επίλογο στο ματς έβαλε με σουτ ο Φυτόπουλος.

Έτσι ο Διαγόρας έμεινε στην 5η θέση με 26 βαθμούς, ενώ η Δόξα πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα καθώς έφτασε στην 8η θέση με 17 βαθμούς και έχοντας παιχνίδι λιγότερο.