Παναχαϊκή-Ο.Φ. Ιεράπετρας 2-0: Πρώτη νίκη, κομβική η αποβολή (hls)

Η Παναχαϊκή μετά από δύο ισοπαλίες, πήρε το πρώτο τρίποντο της στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2. Αραβίδης από την «άσπρη» βούλα και Μπάτροβιτς τα δύο γκολ. Άλλη ομάδα μετά την αποβολή του Μασουέρο οι Κρητικοί.

Η αποβολή του Αργεντινού πρώην παίκτη της Κιλμές, Αμπέλ Μασουέρο στο 54ο λεπτό που συνοδεύτηκε με κερδισμένο πέναλτι για την Παναχαϊκή, είναι αδιαμφισβήτητα η φάση «κλειδί» του αγώνα της 3ης αγωνιστικής της Super League 2.

Ο Χρήστος Αραβίδης δεν λάθεψε από τα 11 βήματα, έγραψε το 1-0 και τη πρώτη φετινή νίκη υπέγραψε ο Βέλικο Μπάτροβιτς στο 81ο λεπτό με ένα εξαιρετικό τέρμα.

Η ομάδα της Αχαϊάς έφτασε τους 5 βαθμούς έτσι, μετά από τις δύο ισοπαλίες με Διαγόρα (1-1) και Τρίκαλα (1-1).

Από την άλλη πλευρά, οι Κρητικοί της Ιεράπετρας μετά τα «Χ» με τον Καραϊσκάκη Άρτας (2-2) και τον Διαγόρα (1-1), γνώρισαν την πρώτη τους ήττα.

Στην Πάτρα θα υποδεχθεί τον Καραισκάκη η Παναχαϊκή την Τετάρτη (27/01) ενώ την ίδια μέρα στην Ιεράπετρα, η τοπική ομάδα θα προσπαθήσει να σπάσει το «ρόδι» σε βάρος του Απόλλωνα Λάρισας.