Λεβαδειακός “άνεμος” στο Παγκρήτειο! (video)

Πολύ μεγάλη νίκη αυτή που πέτυχε ο Λεβαδειακός στο Παγκρήτειο με σκορ 1-3 επί του Εργοτέλη με γκολ των Μεχία (70'), Νίκα (83') και Βήχου (89'). Η ομάδα της Κρήτης μείωσε με πέναλτι του Ροβύθη στο 95'

Πολύ μεγάλη νίκη αυτή που πέτυχε ο Λεβαδειακός στο Παγκρήτειο με σκορ 1-3 επί του Εργοτέλη και σε ένα παιχνίδι κατά διαστήματα θεαματικό!
Η ομάδα της Βοιωτίας νίκησε γιατί ήταν πιο αποτελεσματική – απαραίτητο «συστατικό» επιτυχίας σε τέτοια ματς – έχοντας μεγαλύτερη διάρκεια καλής απόδοσης και σαφώς λιγότερες μεταπτώσεις στην εικόνα της!
Ο Εργοτέλης μπήκε πιο δυνατά και στο 7’ ο Προβυδάκης τράνταξε με σουτ το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων.
Ο ρυθμός έπεσε ως το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου όπου επικράτησε ο δυναμισμός.
Στην επανάληψη ο Λεβαδειακός γίνονταν όλο και πιο συγκεντρωμένος στο στόχο του φθάνοντας πιο εύκολα στην αντίπαλη περιοχή.
Βέβαια δεν χρειάστηκε να μπει σε αυτή προκειμένου να σημειώσει το πρώτο γκολ!
Στο 70’ ο Μεχία με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 0-1.
Στο 83’ ο Νίκας με κεφαλιά έκανε το 0-2 και έξι λεπτά αργότερα ο Βήχος αιφνιδίασε με σουτ περιοχής τον Καλογεράκη πραγματοποιώντας το 0-3.
Η ομάδα του Ηρακλείου μείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ροβίθη στο τελικό 1-3
Με αυτή τη νίκη ο Λεβαδειακός έμεινε μόνος στην 3η θέση με 37 πόντους, δύο λιγότερους από τον Απόλλωνα ενώ στην κορυφή παραμένει μόνος με καλή διαφορά ο ΠΑΣ Γιάννινα έχοντας 46!