Πέρασε νικηφόρα από την Κέρκυρα ο Απόλλωνας Λάρισας

Σπουδαία νίκη που τον έφερε στην τέταρτη θέσης της βαθμολογίας πανηγύρισε ο Απόλλωνας Λάρισας που επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με 2-0.

Οι δύο ομάδες δημιουργούσαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο τις οποίες δεν μπορούσαν να αξιοποιήσουν για να σκοράρουν.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55,ο Πρόδρομος Κουτσούκης άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αριάν Μπελάι, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ της καριέρας του
Το 2-0 διαμόρφωσε ο Αλέξανδρος Μπιμάι που σκοράρει για πρώτη φορά με τη φανέλα του Απόλλωνα.
Το 3-0 έγραψε ο Μιχάλης Μπαστακός που σκοράρει για τρίτη φορά φέτος.
Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μαρκελιάν Μίσκου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Η Κέρκυρα παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.