Πρωταγωνιστής ο Μπαλοτέλι στη νίκη του Απόλλωνα Λάρισας! (vids)

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πήρε ο Απόλλωνας Λάρισας που επικράτησε του Εργοτέλη με 3-1 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ 2. Χωρίς νικητή το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Απόλλωνα Σμύρνης και ΠΑΣ Γιάννινα.

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πήρε ο Απόλλωνας Λάρισας που επικράτησε του Εργοτέλη με 3-1 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ 2.
Η ομάδα του Αριάν Μπελάι, με κορυφαίο τον Γκουστάβο Μπαλοτέλι  που πέτυχε δύο γκολ, στο 16 και το 43ο λεπτό πήρε σημαντικό προβάδισμα για να πάρει τη νίκη. Ο Βραζιλιάνος έφτασε τα 3 γκολ στο πρωτάθλημα. Με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μπαστακός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Έφορντ στο 75. Ο Αμερικανός, σε έξι ματς μετράει 4 γκολ. Ο Απόλλωνας σκαρφάλωσε στην έκτη θέση με 8 βαθμούς ενώ ο Εργοτέλης παρέμεινε στην δέκατη θέση με 7.

Το ντέρμπι της έκτης αγωνιστικής ανάμεσα σε Απόλλωνα Σμύρνης και ΠΑΣ Γιάννινα τελείωσε χωρίς νικητή. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ήθελε τη νίκη για να αυξήσει τη διαφορά από τον δεύτερο της βαθμολογίας ΠΑΣ, ενώ οι φιλοξενούμενοι με «τρίποντο» περνούσαν στην κορυφή.
Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.

Στο ντέρμπι της «ουράς» ο Απόλλωνας Πόντου επικράτησε της Κέρκυρας με 1-0 με γκολ που σημείωσε ο Ολαϊτάν. Οι «φαίακες» ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Τσιμπούκας στο 70ο λεπτό.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΕ Καραϊσκάκης και Χανιά. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίας τις οποίες δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν για να σκοράρουν.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Παρασκευή (22/11)
Πλατανιάς – Δόξα Δράμας 3-1 (42 Νίλι, – 45 Ρόβας, 76 Κρητικός, 90 Ιωαννίδης (πεν)