Ματσάρα (2-2) στους “Ζωσιμάδες” (video)

Ισόπαλοι ΠΑΣ Γιάννινα και Εργοτέλης-Ολα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 3ης αγωνιστικής.

Με ένα εκπληκτικό παιχνίδι ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Super League 2. Στους “Ζωσιμάδες” ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Εργοτέλη αναδείχτηκαν ισόπαλοι (2-2) με τις συγκινήσεις να κρατάνε μέχρι το τέλος.

Ο Εργοτέλης προηγήθηκε δύο φορές στο παιχνίδι και είχε προβάδισμα (0-1) στο ημίχρονο.

Ο ΠΑΣ ισοφάρισε ισάριθμες φορές, με πρωταγωνιστή τον Παμλίδη που σημείωσε και τα δύο γκολ των γηπεδούχων. Το δεύτερο μάλιστα (για το 2-2) ήταν πανέμορφο.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 90’+2’ με τον Λεό (μπλόκαρε εξ επαφής ο Κατσιμήτρος) για να πετύχουν το γκολ της νίκης.

Για τον Εργοτέλη ήταν ο πρώτος βαθμός στο Πρωτάθλημα μετά από δύο ήττες στα πρώτα δύο παιχνίδια. Ο ΠΑΣ παρέμεινε αήττητος (έχει 1 νίκη και 2 ισοπαλίες) αλλά ήθελε τη νίκη μέσα στο γήπεδό του.

Στο τέλος του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν 17(9) τελικές ενώ οι φιλοξενούμενοι ήταν στις 7(5).

Τα γκολ που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στο εξαιρετικό παιχνίδι ήταν τα εξής

Στο 18’ ο Εφορντ πήρε την ασίστ από τον Κβάτενγκ και έκανε το 0-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 56’ ο Παμλίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος έκανε το 1-1.

Στο 58’ ο Ροβίθης έκανε το 1-2.

Στο 73’ ο Παμλίδης πέτυχε ένα υπέροχο γκολ, με λόμπα, πέρασε την μπάλα πάνω από τον Κατσιμήτρο και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.