Παναθηναϊκός Β’ – Γιούχτας 2-1: Επιτέλους νίκη!

Τέλος στο αρνητικό σερί πέντε αγώνων έβαλε ο Παναθηναϊκός Β’, καθώς επιβλήθηκε 2-1 του Γιούχτα για τη 16η αγωνιστική της Super League 2.

Το «τριφύλλι» βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ που πέτυχε ο Λώλης στο 34ο λεπτό, όμως έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση, επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Ο Μπιλάλ, πέντε λεπτά μετά το γκολ των φιλοξενούμενων, ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (55’) ο Σαρδέλης ολοκλήρωσε την ανατροπή, με τον Παναθηναϊκό Β’ να διατηρεί μέχρι τέλους το προβάδισμα.

Οι «πράσινοι» με την 4η φετινή νίκη, πήραν βαθμολογική ανάσα και πλησίασαν σε απόσταση αναπνοής Γιούχτα και Ολυμπιακό.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδέρας, Φικάι, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Μάρτινς, Κυπαράκος, Σαρδέλης, Λαμψιάς, Καραμπάς, Μπιλάλ.

Γιούχτας (Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Λιποράσε, Θεοδωράκης, Κωστανάσιος, Κόλα, Λώλης, Νοικοκυράκης, Μπουτσάκης, Αλεξόπουλος, Μπρους.