Παναχαϊκή-Ολυμπιακός Β’ 1-1: «Στραβοπάτημα» στη Πάτρα

Για την 11η αγωνιστική του β’ ομίλου της Super League 2 ο Ολυμπιακός Β' έφυγε με την ισοπαλία του 1-1 από την Πάτρα και την έδρα της ουραγού Παναχαϊκής με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις.

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε στο γήπεδο της Αγυιάς ο Ολυμπιακός Β’ με την Παναχαϊκή με 1-1. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν μόλις στο 11ο λεπτό με τον Μπα αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπάρετ.

Η Παναχαϊκή παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς νίκη και με απολογισμό πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ενώ ο Ολυμπιακός Β’ του Άριελ Ιμπαγάσα παρέμεινε αήττητος για 8ο παιχνίδι με τέσσερις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών), Βοηθοί: Μαραθωνίτης, Μητροφάνης (Αθηνών).

Κίτρινες: Καράκουτης, Παπαδούδης, Σαπουντζής

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Παραστατίδης (71′ Παραστατίδης), Καραγιάννης, Λιοφάγος, Μπάρετ, Γρηγορόπουλος (82′ Ζέκοφ), Γκανσιέρ (46′ Πατρινός), Αλίμπε (71′ Πετράτος), Χριστόπουλος, Α. Αποστολόπουλος (34′ Ντε Ολιβέιρα), Νάστος.

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Βρουσάι, Σγουρός (86′ Κατσουλίδης), Παπακανέλλος (81′ Μαυρουδής), Κ. Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Σαπουντζής, Κεϊτά (81′ Κεραμιδάς), Καράκουτης (86′ Τσέλιος), Αργυρίου (89′ Βλαχομήτρος).