Απόλλων Π. – ΑΕΚ Β΄ 2-2: «Έσωσε» τον βαθμό στις καθυστερήσεις

Η ΑΕΚ Β' πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο πέμτπο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Χριστόπουλου, στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου για την 8η αγωνιστική της Super League 2.

Στο φινάλε του αγώνα η ΑΕΚ Β‘ έφερε το παιχνίδι στα ίσα (2-2), πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου. Το προβάδισμα στην αναμέτρηση πήρε η «Ένωση» με τον Γκολφίνο στο 34′, αλλά δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι με τον Αλμπάνη έκαναν το 1-1. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ της ισοπαλίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμπάνης σκόραρε εκ νέου στο 64ο λεπτό δίνοντας προβάδισμα στο γηπεδούχους, σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς. Η ΑΕΚ Β’ παρ΄όλο που έμεινε με 10 παίκτες στο 91′, καθώς αποβλήθηκε ο Ρουκουνάκης, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Χριστόπουλο και το τελικό 2-2 στο 90+5′.

H AEK B’ είναι στην 10η θέση με μόλις 4 βαθμούς, ενώ στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα με 2 βρίσκεται ο Απόλλων Πόντου.

Απόλλων Πόντου (Καλί): Κίναλης, Καλογέρης, Ντιαλόσι, Αλμπάνης, Αμαραντίδης, Καμπρέρα, Μουμίν, Αμπουντού, Ακουάντο, Μπλανκ Καζάου, Ντε Τόμας.

ΑΕΚ Β (Κούστας): Γκίνης, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Κανελλόπουλος, Γεωργέας, Ρουκουνάκης, Φοφανά, Λαμαράνα, Κατσίκας, Κοντορούχας, Γκολφίνος.