Απόλλων Λάρισας – ΑΕΛ 0-2: Παραμένει η «βασίλισσα» του κάμπου

Μ' ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η ΑΕΛ νίκησε εύκολα και παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η AΕΛ νίκησε με 0-2 στο θεσσαλικό ντέρμπι της Λάρισας, τον Απόλλωνα για την τέταρτη αγωνιστική της Super League-2 και παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι «βυσσινί» προηγήθηκαν με γκολ του Πεντρόσο και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρία ισοφάρισης, από την κεφαλιά του Ηλιάδης, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Μέλι.

Ο Όγκμποε διαμόρφωσε το τελικό σκορ για την ομάδα του Γκουτσίδη.

Ο Απόλλων παραμένει στους μείον 3, ενώ εκκρεμεί η εκδίκαση της ποινής αφαίρεσης εννέα βαθμών που του επιβλήθηκε πριν από την έναρξη της αναμέτρησης.

Απόλλων Λάρισας: Μέλι, Λούκας Γκαρσία, Σιατραβάνης, Σταματής, Γιαννίτσης, Λίταινας, Καλούσης, Χαλατσής (46′ Κοτσανούλης), Ντ’ Αγκοστίνο, Ζαχαράκης, Κλιγγόπουλος.

ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας (75′ Μαυριάς), Κ. Παπαγεωργίου, Θωμαΐδης, Όγκμποε (86′ λ.τ Τσουμάνης), Πεντρόσο, Νικολιάς (43′ λ.τ Νίνο).