Απόλλων Λάρισας – Ολυμπιακός Β’ 2-2: Έσωσε το “αήττητο” στην εκπνοή!

Ο Ολυμπιακός Β' παρέμεινε αήττητος στο πρωτάθλημα της SL2, καθώς ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Απόλλωνα στη Λάρισα.

Ο Ολυμπιακός μετά τις εντός έδρας νίκες με ΠΑΟΚ και ΑΕΛ συνέχισε αήττητος στην εξ αναβολής 1η αγωνιστική της SL2, καθώς ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Απόλλωνα Λάρισας. Αναλυτικά η ενημέρωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός:

“Οι παίκτες του Αριέλ Ιμπαγάσα μπήκαν πολύ καλύτερα στο ματς, κάτι που αποτυπώθηκε γρήγορα και στον πίνακα του σκορ. Αρχικά οι «ερυθρόλευκοι» απείλησαν με σουτ του Κωστή με το 0-1 να έρχεται στο 29’ όταν μετά από σέντρα του Αποστολόπουλου από αριστερά και απομάκρυνση της άμυνας, ο Μαρίνος πάσαρε στον Νίκολιτς που με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ. Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Ολυμπιακός είχε ακόμα ένα καλό σουτ με τον Μπα ενώ ο Στουρνάρας αντέδρασε σωστά στην απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Βίγια.

Η εικόνα άλλαξε στο δεύτερο μισό του ματς, με τον Απόλλωνα να πετυχαίνει την ανατροπή του σκορ χάρη στα γκολ των Ζιάκα (75’) και Γιαννίτση (86’) όμως οι Πειραιώτες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων η μπάλα έφτασε στον Μαρίνο που στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-2″.