S.L. 2 (Νότιος όμιλος) : Το «τραίνο» από την Κηφισιά και οι δύο… ιντερ-“Σίτι”!

ι τρεις ομάδες του Αττικού λεκανοπεδίου (Κηφισιά, Αιγάλεω, Καλλιθέα) πέρασαν νικηφόρα τις εκτός έδρας δοκιμασίες τους, στα ματς με τα οποία άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στον Νότιο όμιλο της S.L. 2.

Καραϊσκάκης – Κηφισιά 0-2

Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντοριβάλ στο 23’ η Κηφισιά άνοιξε το σκορ στον αγώνα. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 32’ καθώς ο Γλυνός αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Στο 39’ ο Καραγκούνης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2.
Συνθέσεις:
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Τζουκάνοβιτς): Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος, Κλιγγόπουλος, Γλυνός, Βαφειάδης, Ναζίμ, Δερμιτζάκης, Σταματής, Ρούνεϊ, Ντοναλντόνι
ΚΗΦΙΣΙΑ (Κούστας): Μιχελής, Πριονάς, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Οικονομίδης, Ντοριβάλ, Καλλέργης, Παπασάββας, Τετέι, Καραγκούνης

Ζάκυνθος – Αιγάλεω 0-1

Καλύτερη η ομάδα των Δυτικών προαστίων πήρε αυτό που ήθελε στην Ζάκυνθο με γκολ του Αρναρέλη στο 15ο λεπτό!
Πιο γρήγορο το πρώτο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις η επανάληψη με το «Σίτι» να έχει τον έλεγχο ως το φινάλε.
ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Δημήτρης Νόλης): Πατσιογιώργος, Ματέους(83′ Μυλωνάς), Κολεύρης, Κούνια, Καλλιβωκάς, Σούρμπης, Κοναγκάγια, Ντάσης, Μαρίνος, Τελλέν, Καψάσκης(70′ Παναγιωτόπουλος)
ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Λάσκαρης, Καθάριος, Τριμμάτης(80′ Τσιτσαρής), Αρναρέλλης(80′ Καββαδίας ), Τσιλιγκίρης, Μπαρμπαρούσης (17΄ Σαμπανίδης, 90′ Καλύβας)

Ιεράπετρα – Καλλιθέα 1-2

Αποτελεσματική εκεί που έπρεπε, η Καλλιθέα κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς από μια έδρα όπου λίγες ομάδες θα μπορέσουν να το κάνουν στο φετινό πρωτάθλημα!
H Καλλιθέα αξιοποίησε το καλό της 10λεπτο και με την κεφαλιά του Δούμτση στο 29′ άνοιξε το σκορ στο ”Βουζουνεράκειο”. Στην επανάληψη, η κρητική ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει όμως ο Μουνιέ με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής στο 68’έκανε το 0-2.
Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Κρήτης ήταν να μειώσει με εκτέλεση πέναλτι του Μεσιντόρο δύο λεπτά αργότερα, δίχως όμως να φτάσει σε κάτι καλύτερο

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κοντοές, Ντι Λορέντζο (62’ Βουό), Ντε Λορέντζι, Κάρδαρης, Ψάνης, Λεμονής, Μπενίτεζ (75’ Κατάλντι), Μεσσιδόρο (86’ λ.τρ. Τασιουλής), Αντερέγκεν, Χιμένεθ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Κοντοχρήστος, Ρόσσι (60’ Κονέ), Ευαγγέλου, Ρέντζας, Μπουλούλης, Χατζηδίμπας, Σαντάνα, Μουνιέ, Δούμτσης (76’ Βασιλούδης), Μάλτσι (76΄Κωστίκας)