Football League 2: Έσωσε τον βαθμό η Παναχαϊκή

Η Παναχαϊκή κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία από τον Καραϊσκάκη, με γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησής τους στην Άρτα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Μπάτροβιτς στο 5’, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ με τα γκολ των Κουσκουνά (45’) και Λαρέα (65’). Ο Καραϊσκάκης αντέδρασε και με τα γκολ των Μαύρου στο 72’ και Βακενβάι στο 87’ έφτασε κοντά στη νίκη, όμως ο Μπάτροβιτς ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και λυτρώθηκε για το αυτογκόλ που είχε σημειώσει νωρίτερα στην αναμέτρηση.

Σπουδαία νίκη 2-1 πήρε και η Δόξα Δράμας μέσα στη Λάρισα επί του τοπικού Απόλλωνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γιάκο στο 21, όμως ο Μαυριάς με δυο γκολ στο 28’ και στο 34’, χάρισε τη νίκη στους “μαυραετούς”. Στο άλλο ματς της ημέρας, Ιεράπετρα και Τρίκαλα έμειναν ισόπαλοι 0-0.