Κουρασμένη η Καλλονή

Η Καλλονή παρουσιάστηκε κουρασμένη στο φιλικό με την Ακίσασπορ και γνώρισε την ήττα με 2-0 την Κυριακή στην Τουρκία.

Μία μέρα μετά το φιλικό με τη Μανίσασπορ (ήττα 1-0), οι παίκτες του Γιάννη Μαντζουράκη παρουσιάστηκαν φυσιολογικά κουρασμένοι, με τους Τούρκους να κυριαρχούν στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Το ματς κρίθηκε μέσα σε ένα δίλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ουμάρ να ανοίγει το σκορ στο 59ο λεπτό για την τουρκική ομάδα και τον Ουγκούρ να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων δύο λεπτά αργότερα.

Ωστόσο το δυσάρεστο για τον Μαντζουράκη ήταν η αποχώρηση του Μιχάλη Κριπιντίρη στο 18ο λεπτό λόγω τραυματισμού, η σοβαρότητα του οποίου θα φανεί τη Δευτέρα με την επιστροφή της αποστολής στη Μυτιλήνη, όπου ο παίκτης θα υποβληθεί σε εξετάσεις.

Η Καλλονή αγωνίστηκε με τους Χογκ (30′ Σιδεράκης), Χωριανόπουλο (46′ Σιλιγαρδάκης), Κριπιντίρη (18′ Πίντο), Αναστασιάδη, Ποντάνι (69′ Λαμπρόπουλος), Φαρία, Μαρσέλο (46′ Γάλας), Γκαρσία (76′ Βλαστέλλης), Λεοζίνιο (69′ Μαρσέλο), Μανούσο, Καζάκη (46′ Έγκον).

Οι νεοφώτιστοι της Σούπερ Λιγκ συμπλήρωσαν αισίως πέντε φιλικά προετοιμασίας και η διοίκηση κάνει προσπάθειες για να κλείσει άλλο ένα πριν από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ (19/8).