Στο τελικό ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός νίκησε στον ημιτελικό την Skoda Ξάνθη με 4-0 και προκρίθηκε στον τελικό του Φάιναλ Φορ του πρωταθλήματος Κ17 που διεξάγεται στα Πηγάδια της Ξάνθης και έχετε την δυνατότητα να τα παρακολουθείτε από τα κανάλια novasports αλλα και από το novasports.gr

Οι παίκτες του Γιώργου Κοκκολάκη ξεκίνησαν κάπως νοθρά και μετα από ένα στείρο πρώτο 45λεπτο κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 49ο λεπτό.
Ο Τούφας εκτέλεσε κόρνερ, ο τερματοφύλακας της Ξάνθης έκανε άστοχη έξοδο, ο Βέργος πήρε την ψιλοκρεματή κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα με την «βοήθεια» και του Λαζαρίδη που ήταν πάνω στη γραμμή

Στο 56′ ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 και πάλι με τον Βέργο, ενώ στο 63ο λεπτό
ο Καναβέτας με πολύ όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των ερυθρόλευκων.
Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 71ο λεπτό ο Βέργος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του σημειώνοντας χατ- τρικ.

Συνθέσεις
Ολυμπιακός: Ηλιάδης, Τόλι, Τούφας, Βατουσιάδης (79΄ Ξανθόπουλος), Ράμχα (71΄ Μπουγιούκος), Μαργαρίτης, Καναβέτας (85΄ Μανθάτης), Λάτση, Βέργος (79΄ Ποτουρίδης), Καλέργης (68΄ Χατζάρας), Σαλιάκας

Skoda Ξάνθη: Δεμενείκος, Ζώτος (79΄ Κεαχίδης), Χατζηλαζαρίδης, Χατζητερζόγλου, Προύντζος, Μήττας (46΄ Δελής), Φασίδης, Κούτρας, Μελισσόπουλος (83΄ Ψεμματάς), Ορφανίδης (68΄ Kωνσταντάρας), Λαζαρίδης (55΄ Δόντσος)