Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Μίλησε ο Μιλιβόγεβιτς στο 97′ (vid)

Ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς είναι ο παίκτης που έχει πετύχει το πιο late goal σε αναμέτρηση Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ και μάλιστα ήταν και γκολ νίκης σε ματς που ο Βαρέλα έβαλε και γκολ και αυτογκόλ.

Το ματς της 23ης Οκτωβρίου 2016 ήταν ένα ματς γεμάτο ένταση στο οποίο ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ όντας μπροστά με τέσσερις βαθμούς από τον αντιπαλό του στη βαθμολογία.

Ήταν ουσιαστικά ένα ματς έξι βαθμών.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Βαρέλα στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης και ο ίδιος παίκτης από γύρισμα του Ιντέγε λίγα λεπτά αργότερα ισοφάρισε με αυτογκόλ για τον Ολυμπιακό. Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν ροντέο με πολύ μεγάλες φάσεις και για τις δύο ομάδες.

Θα μπορούσε και ο ΠΑΟΚ να μειώσει τη διαφορά στον έναν βαθμό, αλλά και ο Ολυμπιακός να την αυξήσει στους επτά.

Τελικά συνέβη το δεύτερο. Και μάλιστα στο 97ο λεπτό, καθώς υπήρξαν πολλές καθυστερήσεις λόγω καπνών από καπονογόνα που είχαν επιφέρει διακοπή στο ματς. Σκόρερ του 2-1 ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς, ο οποίος ήταν από τους πολυτιμότερους εκείνης της σεζόν για τον Ολυμπιακό.