ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Το ημίχρονο όνειρο της ομάδας του Μπόλονι (vid)

Έναν καταιγιστικό ΠΑΟΚ εμφάνισε στην Τούμπα ο Λάζλο Μπόλονι στις 25 Σεπτεμβρίου 2011 απέναντι στην ΑΕΚ του Μανόλο Χιμένεθ. Το σκορ έλεγε στο ημίχρονο 3-0.

Για την τέταρτη αγωνιστική της σεζόν 2011-12 ο ΠΑΟΚ του Λάζλο Μπόλονι φιλοξένησε την ΑΕΚ του Μανόλο Χιμένεθ και τα προγνωστικά μίλαγαν για ένα ισορροπημένο ματς που θα κρινόταν στις λεπτομέρειες.

Ο ΠΑΟΚ όμως ήταν επιβλητικός στο πρώτο ημίχρονο, έβαλε τρία γκολ και ουσιαστικά κλείδωσε το ματς πριν ξεκινήσει το δεύτερο μέρος. Για την ομάδα του νυν Ρουμάνου τεχνικού του Παναθηναϊκού σκόραραν οι Αντελίνο Βιεϊρίνια στο 16ο λεπτό, ο Στέφανος Αθανασιάδης στο 37ο λεπτό και ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης στο 44ο λεπτό.

Οι παίκτες του Μανόλο Χιμένεθ δε μπόρεσαν να βρουν απαντήσεις στο ματς και το 3-0 έμεινε ως το τέλος. Αυτή ήταν και η μεγαλύτερη νίκη του Λάζλο Μπόλονι στις μονομαχίες του με τον Μανόλο Χιμένεθ.