ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Το πρώτο γκολ του Μανωλά (vid)

Ο Κώστας Μανωλάς πέτυχε το πρώτο γκολ της καριέρας του με τη φανέλα της ΑΕΚ απέναντι στον Ολυμπιακό στο τελευταίο ματς του Σωκράτη Κόκκαλη στην ηγεσία των “ερυθρόλευκων”.

Την περίοδο 2009-10 ΑΕΚ και Ολυμπιακός συναντήθηκαν και την τελευταία αγωνιστική των playoff με τις δύο ομάδες να θέλουν να πάρουν το καλό εισιτήριο του Europa League που θα εξασφάλιζε δύο εβδομάδες παραπάνω ξεκούρασης το καλοκαίρι.

Αυτό ήταν και το τελευταίο ματς του Σωκράτη Κόκκαλη στην ηγεσία του Ολυμπιακού. Σε αυτό το ματς ο Κώστας Μανωλάς πέτυχε το πρώτο γκολ της καριέρας του. Το έκανε για λογαριασμό της ΑΕΚ ανοίγοντας το σκορ, με τον Γιάννη Παπαδόπουλο να ισοφαρίζει άμεσα.

Ο Ίσμαελ Μπλάνκο όμως με γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το 2-1 χαρίζοντας στην ΑΕΚ τη νίκη και το καλό ευρωπαϊκό εισιτήριο, αφήνοντας τον  Ολυμπιακό τελευταίο στη μίνι διαδικασία.