Το ρεκόρ και το αήττητο του Άρη (video)

Η καλή παράδοση του Άρη σε παιχνίδια που προηγείται.

Ο Άρης τελείωσε το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην ΑΕΚ μπροστά στο σκορ με 1-0, χάρη σε γκολ του Μορόν στο 38′.

Ο Άρης δεν έχει δεχθεί γκολ στο πρώτο ημίχρονο σε 21 από τα 32 συνολικά παιχνίδια του φέτος στην Stoiximan Super League. Καμία ομάδα του πρωταθλήματος δεν έχει μηδενικό παθητικό σε περισσότερα σαρανταπεντάλεπτα.

Παράλληλα, ο Άρης “τρέχει” αήττητο πέντε αγώνων όταν προηγείται στην ανάπαυλα. Συγκεκριμένα, μετράει 5 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια που προηγούνταν στο ημίχρονο, με την τελευταία ήττα του να συναντάται στις 3 Γενάρη του 2024 από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-3.

Συνολικά, ο Άρης έχει προηγηθεί 10 φορές σε ημίχρονο αγώνα φέτος, μετρώντας 8 νίκες, 1 ισοπαλία και την ήττα από την ομάδα της Τρίπολης. Αντίθετα, η ΑΕΚ έχει τελειώσει ένα ημίχρονο προηγούμενη στο σκορ τέσσερις φορές φέτος, με ρεκόρ 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 2 ήττες.