Ατρόμητος-Πανσερραϊκός: Η ιστορία επαναλαμβάνεται!

Στο ίδιο έργο θεατές, καθώς Ατρόμητος και Πανσερραϊκός αναδείχθηκαν... ισόπαλοι (1-1) για την 3η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

Ο Τζοβάρας με «buzzer beater» στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφάρισε για τον Ατρόμητο στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον Πανσερραϊκό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. Ο Άλεξιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 18′, που όμως δεν ήταν αρκετό για τα δώσει τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα των Σερρών.

Αυτή δεν ήταν η πρώτη φορά που συνέβη αυτό καθώς στο παιχνίδι του πρώτου γύρου της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος έγινε ακριβώς το ίδιο! Στο ίδιο στάδιο, με τον Ατρόμητο γηπεδούχο και με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα. Το προβάδισμα τότε είχε δώσει ο Χατζηστραβός στο 40′ για τους φιλοξενούμενους. Η ομάδα του Περιστερίου δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με γκολ του Αντζιέλσκι στο 90+4′ «έκλεψε» τον βαθμό της ισοπαλίας, για την 11η τότε αγωνιστική της Stoiximan Super League.