Κηφισιά – Απόλλων Σμύρνης 2-3: Της έσπασε το αήττητο σε καταπληκτικό ματς! (hls)

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Απόλλωνας στην έδρα της Κηφισιάς, της οποίας επικράτησε με 3-2 για την 15η αγωνιστική την Super League 2!

Σε εξαιρετικό παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έσπασε το αήττητο της Κηφισιάς!

Η ομάδα των Βορείων προαστίων παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με την Καλλιθέα να βρίσκεται 4 βαθμούς μακριά και ο Απόλλωνας ακολουθεί με 31 βαθμούς, έξι δηλαδή πόντους πίσω.

Ο Απόλλωνας προηγήθηκε μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Μωραΐτη ενώ η Κηφισιά απάντησε με τον Γκίνη στο 23ο λεπτό!

Οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 36 με υπέροχη ενέργεια του Κουάδρα και αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Γκίνη στο 64 έφερε το ματς στα ίσα και στο 77 ο Μωραΐτης με το δεύτερο του γκολ στο ματς διαμόρφωσε το τελικό 3-2, υποχρεώνοντας την Κηφισιά στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Βαφέας, Μπαρμπόσα (83′ Νοικοκυράκης), Προβυδάκης, Σωτηράκος, Γκίνη (83′ Καλλέργης), Πέιος, Πρίτσας (74′ Αντερέγκεν), Να’α, Κουϊρουκίδης (65′ Ταλάλ), Τετέι.

Απόλλων Σμύρνης (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Λούι (82′ Παπαγεωργίου), Ντομίνγκες, Πατάπης, Κοροβέσης (82′ Τσαμούρης), Φατιόν (74′ Αναστασόπουλος), Μουστακόπουλος, Κουάδρα (82′ Ερέρα), Μωραΐτης, Σταντάτ, Περέιρα (70′ Χαλίμι).

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Σαμοϊλης, Κολλιάκος (Αθηνών)