Κ19 ΑΕΚ-Βόλος 4-2: Σπουδαία νίκη με MVP τον Κυρσανίδη

Εμφατική νίκη της ΑΕΚ με 4-2 επί του Βόλου για την εξ αναβολής 2ης αγωνιστικής του πρωταθληματος Κ19 της Super League.

H AEK υποδέχθηκε στο «Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου» τον Βόλο με τους «κιτρινόμαυρους» να παίρνουν τη νίκη με 4-2. Στο 20ο λεπτό η ομάδα του Γενναίου Καραχάλιου πήρε το προβάδισμα με τον Κοντορουχά για το 1-0. Στο 39′ η ΑΕΚ διπλασίασε τα τέρματα της με τον Κυρσανίδη, ο οποίος έκανε το 2-0 ύστερα από ασίστ του Χατζηνικολάου.

Ο Βόλος αντέδρασε στο 42ο λεπτό με τον Δήμου για το 1-2 και στο 52΄έφερε το παιχνίδι στα ίσα με την κεφαλιά του Νταϊλιάνι. Στο 69ο λεπτό η ΑΕΚ πήρε εκ νέου το προβάδισμα, ο Κυρσανίδης σούταρε στο δοκάρι και στην επαναφορά της μπάλας ο Δημητριάδης έκανε το 3-2. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κυρσανίδης, ο οποίος ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δύο γκολ και μία ασίστ.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Φόνταλης, Σβίγκος, Χατζηνικολάου, Βαλκάνης, Αντωνόπουλος, Μαρούτσης, Κυρσανίδης (86′ Βασίλας) Κρουσελνίτσκι (65′ Μούτσα) Α. Γεωργέας (61′ Δημητριάδης) Γιαννούλης (86′ Γεωργάτος) Κοντορουχάς.