Ολιβέιρα: «Αν είχαμε ακόμη πέντε λεπτά, θα είχαμε κερδίσει»

Ανικανοποίητος έμεινε με τοον βαθμό της ισοπαλίας ο άνθρωπος που έσωσε την παρίδα για τον ΠΑΟΚ στο 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα των καναλιών Novasports:

«Νιώθω απογοητευμένος, θέλαμε να κερδίσουμε. Δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε, μας έλειψε η ένταση και το πάθος. Έπρεπε αυτό που δείξαμε στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα να το δείξουμε σε όλο το παιχνίδι. Μας κατηγορώ όλους, μαζί και εμένα. Έπρεπε να το φτιάξουμε. Στα τελευταία λεπτά ισοφαρίσαμε και αν είχαμε και άλλα πέντε λεπτά θα κερδίζαμε. Υπάρχει απογοήτευση, θυμός, για μία νίκη που έπρεπε να πάρουμε και δεν ήρθε τελικά.

Είχαμε περισσότερη κατοχή απ’ ότι στο ματς με τον Ολυμπιακό, αλλά είναι λογικό. Παρ’ όλα αυτά κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι στο «Γ. Καραϊσκάκης» , κυριαρχήσαμε. Σήμερα δεν κάναμε τίποτα σωστά, από την αρχή. Όταν τέτοιες ομάδες τις δίνεις ελπίδες, είναι επικίνδυνο γιατί έχουν ποιότητα. Τα τελευταία λεπτά δημιουργήσαμε φάσεις, κάναμε γεμίσματα, αυτό ήταν το κλειδί του αγώνα. Έπρεπε να τα κάνουμε όλα αυτά από την αρχή».