Αιγάλεω-Εργοτέλης 2-0: “Καθάρισε” με άνεση! (hls)

Το Αιγάλεω δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει σήμερα (16/4) εντός έδρας τον Εργοτέλη και να προσθέσει τρεις ακόμη πόντους στον πίνακα του Νοτίου Ομίλου της SL2

Το Αιγάλεω επικράτησε με άνεση σήμερα (16/4) εντός έδρας του Εργοτέλη, με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της SL2. Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πήρε τρίποντο και είναι στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 46 βαθμούς, αφήνοντας την ομάδα της Κρήτης στην 9η, με 40 πόντους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα στο παιχνίδι. Πίεσαν και γρήγορα έφτασαν στο 1-0, με τον Τριμμάτη στο 18ο λεπτό. Η πίεση συνεχίστηκε, ευκαιρίες χάθηκαν για νέο γκολ, με καλύτερη αυτή του Δημητριάδη στο 37ο, το σουτ του οποίου εκτός μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Εργοτέλη και στη συνέχεια άουτ.

Το Αιγάλεω μπήκε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο. Μάλιστα, την υπεροχή του τη μετέτρεψε σε γκολ μόλις στο 48ο. Αυτή τη φορά σκόρερ χρίστηκε ο Αρναρέλλης, με γυριστή κεφαλιά. Ο Εργοτέλης δεν μπόρεσε να απαντήσει σε κανένα σημείο του αγώνα κι έτσι το 2-0 έμεινε ως το τέλος, δίνοντας στους γηπεδούχους ένα ακόμη τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Καλύβας (74′ Ντρενογιάννης), Λάσκαρης, Μπαρμπαρούσης (46′ Τσιλιγγίρης), Δημητριάδης (59′ Δακτυλίδης), Αρναρέλλης (67′ Σέχου), Τριμμάτης (74′ Παυλής)

Εργοτέλης (Μπαδήμας): Τσέλιος, Σαρρής, Μίκο, Κόλα, Σερβιλάκης, Κατσούρρι (84′ Νεράλ), Πέιος, Βουτσάς (67′ Ντουμάνης), Κουτάντος, Αλεξάκης (59′ Πατρινός), Κωστανάσιος

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Αιγάλεω – Εργοτέλης 2-0 | HIGHLIGHTS”,”description”:”Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης μεταξύ του Αιγάλεω και του Εργοτέλη, στο πλαίσιο του αγώνα για την 32η αγωνιστική της Super League 2.”,”thumbnailUrl”:”https://i3thumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMi8wNC8xNi8xNS81NV80Ml82MjVhZTZmZWQ1MWY3LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT2M38S”,”uploadDate”:”2022-04-16T15:56:54.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=eexbs17jzh2e1mg&playlistId=v-cjbrjnw26csp”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/logo_v@2x.png”,”width”:136,”height”:146}}}