Μεταξάς: «Ξεπερνάμε τα προβλήματα» (vid)

Ικανοποιημένος από τον βαθμό της ισοπαλίας στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, παρά τα προβλήματα απουσιών, αλλά και τις χαμένες ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, εμφανίστηκε ο Ηρακλής Μεταξάς μιλώντας στη Nova.

Οι δηλώσεις του προπονητή του ΠΑΣ Γιάννινα:

«Δεν βάλαμε άλλο γκολ και δεν καταφέραμε να κερδίσουμε. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, και οι δύο ομάδες βάλαμε γκολ στην πρώτη μας ευκαιρία, πήγαμε με το 1-1 στα αποδυτήρια. Είχαμε τρία καλά σουτ στο δεύτερο ημίχρονο αλλά η ευκαιρία του Λώλη έπρεπε να μπει γκολ για να καθαρίσουμε το παιχνίδι.

Και εμείς παίξαμε σήμερα με απουσίες, είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας μου, μου αρέσει να ετοιμάζω τη δικιά μας ομάδα πάνω στον αντίπαλο αλλά αυτή τη φορά δεν γινόταν. Είμαστε ευχαριστημένοι με τον πόντο».

Η ομάδα δείχνει να ξεπερνάει όλα της τα προβλήματα, παίκτες παίζουν σε άλλες θέσεις αλλά πάντα βρίσκουμε μία ακόμη λύση, ελπίζω να τα καταφέρουμε ως το τέλος, θα πω ένα ακόμη μπράβο και σήμερα».

Είμαι προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα και έχω τον Ολυμπιακό στο μυαλό μου, τίποτε άλλο».