Απολαυστικός Απόλλων, “τριάρα” επί του Ατρόμητου (hls)

Σκορ και θέαμα από την ομάδα του Γιάννη Πετράκη στο Περιστέρι, από το οποίο πέρασε με το ευρύ 3-1 επί του Ατρόμητου.

Στην καλύτερη του εμφάνιση στα φιλικά προετοιμασίας, ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 3-1 του Ατρόμητου στο Περιστέρι, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη παρουσίασε εξαιρετικό πρόσωπο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ήταν άκρως αποτελεσματική και έφτασε στην εμφατική νίκη επί του Ατρόμητου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με προβολή του Κλωναρίδη, έπειτα από κεφαλιά – πάσα του Κουλούρη, όμως η συνέχεια ανήκε στον Απόλλωνα. Η απάντηση ήρθε ένα λεπτό αργότερα με γκολ του Σαχλί, ενώ στο 12ο λεπτό με σκόρερ τον Ντάουντα έφερε… τούμπα το παιχνίδι.

Μάλιστα, πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο η “Ελαφρά Ταξιαρχία” πέτυχε και τρίτο γκολ, αυτή τη φορά με υπέροχο σουτ του Ματέι. Στο 57ο λεπτό ο Ατρόμητος είχε την ευκαιρία να μειώσει, όμως ο Κλωναρίδης αστόχησε σε κενή εστία.

Έτσι, το 3-1 υπέρ του Απόλλωνα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με την ομάδα του Γιάννη Πετράκη να κερδίζει τις εντυπώσεις και τον Απόλλωνα να φανερώνει σε ακόμη ένα φιλικό προετοιμασίας τις αδυναμίες του.