Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Η τελευταία ανατροπή ήταν γεμάτη προσωπικότητες (vid)

Στις 13 Μαρτίου του 2016 σημειώθηκε η τελευταία ανατροπή σε ντέρμπι αιωνίων υπέρ του Ολυμπιακού σε ένα ματς γεμάτο σπουδαίες προσωπικότητες.

Το ματς της 13ης Μαρτίου 2016 ήταν ένα ματς γεμάτο σπουδαίους παίκτες και προσωπικότητες και ήταν αυτοί που διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Λέτο και Μπεργκ συνδυάστηκαν άψογα και μόλις στο 3ο λεπτό ο Σουηδός νίκησε από διαγώνια θέση τον Ρομπέρτο για το 0-1.

Ύστερα ανέλαβαν δράση οι προσωπικότητες του Ολυμπιακού. Αρχικά ο Ρομπέρτο νίκησε ενστικτωδώς από το ένα μέτρο τον Ταυλαρίδη ο οποίος ήταν έτοιμος να κάνει το 0-2. Τη σκυτάλη πήρε ο Καμπιάσο που ισοφάρισε με σουτ έξω από την περιοχή για το 1-1.

Με το ματς στην κόψη του ξυραφιού, στα τελευταία λεπτά, ο Ολυμπιακός πίεσε και βρήκε την ανατροπή με δύσκολη κεφαλιά του Ντα Κόστα στο 87′. Με τον Παναθηναϊκό απογοητευμένο, ο Ιντέγε, βρήκε την ευκαιρία έκλεψε μπάλα και έκανε το 3-1 στο 89′ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα σε ένα ματς γεμάτο προσωπικότητες εκατέρωθεν.