Φιλική νίκη του Παναιτωλικού

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός επικράτησε 3-2 της Καλλιθέας σε φιλικό που έγινε στο Αγρίνιο.

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός επικράτησε 3-2 της Καλλιθέας σε φιλικό που έγινε στο Αγρίνιο. Πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο Στάθης Καραμαλίκης, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα στο 75΄ και 85΄.

Μόλις στο 6′ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Ντακόλ, ενώ ο στο 27′ ο Πλατέλλας έκανε το 0-2. Η απάντηση ήρθε σχετικά σύντομα από τον Ρότσα, ο οποίος στο 35′ μείωσε σε 2-1 και στο τελευταίο τέταρτο ο Καραμαλίκης χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τσενάμο, Γκόλιας (46′ Άντι), Κούσας (46′ Αναστασιάδης), Ρότσα, Θεοδωρίδης (65′ Καραμαλίκης), Μπουμάλ (46′ Μουμίν), Παλαιολόγος (46′ Κουτρομάνος), Χαριστέας, Ετζενγκέλε, Σιόντης (78′ Δέντσας), Καμαρά (87′ Πασάς).

Καλλιθέα (Βαγγέλης Γούτης): Τακίδης, Αρκούδας (88′ Θωμόπουλος), Βιδάλης, Κουτρουμπής, Πρίπου, Καλτσάς (78′ Τιερί), Κατσίκης (78′ Ντιαλό), Ηρακλής (61′ Μαρουκάκης), Ντακόλ (61′ Φουντουκίδης), Μιχαλόπουλος (83′ Ματσούκας), Πλατέλλας (66′ Σταύρου).