Ισόπαλη η Ξάνθη με Ολυμπιακό

Χωρίς νικητή, αλλά με γκολ (1-1), τελείωσε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Ολυμπιακό Λευκωσίας.

Χωρίς νικητή, αλλά με γκολ (1-1), τελείωσε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Ολυμπιακό Λευκωσίας. Το σύνολο του Μαρίνου Ουζουνίδη προηγήθηκε με τον Ντίκα στο τέταρτο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 74′ με τον Πίνια.

Στο πρώτο μέρος η Ξάνθη ήταν καλύτερη και θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα γκολ με τους Πόι (2′), Σουάνη (16′), ωστόσο οι δύο παίκτες δεν κατάφεραν να βρουν στόχο. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός πήρε τα ηνία του αγώνα και τελικά έφτασε στην ισοφάριση.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Λυμπερόπουλος, Μπέρτος (46′ Κομεσίδης), Σταθάκης (46′ Μπαξεβανίδης), Βάλλας, Στάσιακ, Ντάνι (46′ Βασιλακάκης), Ντίκα (46′ Φλίσκας), Μαρσελίνιο (75′ Καθάριος), Πόι (64′ Μάνταλος), Σουάνης (55′ Βλαχοδήμος), Καζάκης (46′ Μαρκόφσκι).
Ολυμπιακός Λευκωσίας: Σέτκους, Παουλίνιο (46′ Κάρλος Αντρέ), Πίνια (80′ Πουγιούκκας), Έλντερ (78′ Χατζηγεωργίου), Άμο (70′ Πολυκάρπου), Ντουάρτε, Κάστρο (46′ Βίλα), Καϊαδο (46′ Μέρσιο), Μανού, Χίντι (77′ Μαύρος), Μίρο (46′ Νικόλάου).