Δεν του βγήκαν οι δοκιμές (vid)

Το Παραλίμνι επικράτησε 1-0 του Αρη σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Ζέεφελντ. Ο Ρούσιας στο 89' με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Το Παραλίμνι επικράτησε 1-0 του Αρη σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Ζέεφελντ. Ο Ρούσιας στο 89′ με κεφαλιά πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Τα φιλικά είναι για να δοκιμάζουν οι προπονητές πράγματα και για να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα. Από την αναμέτρηση με το Παραλίμνι ο Σάκης Τσιώλης σίγουρα δεν θα πρέπει να έμεινε ικανοποιημένος με όσα δοκίμασε, καθώς η ομάδα του, σε αντίθεση με τα προηγούμενα παιχνίδια, παρουσίασε προβλήματα στην τελική πάσα και στην τελική προσπάθεια. Αυτοί ήταν και οι βασικοί λόγοι για τους οποίους οι “κίτρινοι” έμειναν για πρώτη φορά άσφαιροι με τον Ελληνα τεχνικό στον πάγκο τους.

Ο Αρης ξεκίνησε με ρόμβο στη μεσαία γραμμή, έχοντας τον Φατί στην κορυφή και τον Τόχα πίσω. Ο πρώτος αν και έδειξε διάθεση, δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί με επιτυχία στο ρόλο που του ανέθεσε ο Τσιώλης, ο οποίος ζητούσε συνεχώς η μπάλα να πηγαίνει στα πλάγια.

Οι παίκτες του Παραλιμνίου δεν άφηναν κενούς χώρους στα μετόπισθεν για να δράσουν οι αντίπαλοι τους, ωστόσο εκτός από μερικές αντεπιθέσεις δεν έδειχναν ικανοί να απειλήσουν την εστία του Σηφάκη, ο οποίος χρειάστηκε να επέμβει λίγες φορές κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Αν κάποιος ρίξει μία ματιά στην εξέλιξη του αγώνα θα διαπιστώσει πως οι ευκαιρίες που έγιναν ήταν λιγοστές και αυτό γιατί κυριάρχησαν τα πολλά λάθη και οι ημιτελείς ενέργειες των παικτών των δύο ομάδων. Ωστόσο ο αγώνας δεν τελείωσε χωρίς γκολ, καθώς ο Ρούσιας με κεφαλιά στο 89′ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σηφάκη και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, η οποία ήταν καλύτερη από τον Αρη στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Η εξέλιξη του αγώνα:

90′ Τέλος αγώνα

89′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ 0-1: Σέντρα από αριστερά του Αλίποντιτς, ο Ρούσιας με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Σηφάκη

88′ Σουτ Αγγελούδη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγα μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι

81′ Ο Γιαννιώτας στη θέση του Φατί και ο Οικονομόπουλος σε αυτή του Βαγγέλι

78′ Γιαννίτσης, Κοτσώνης στη θέση των Παπαζαχαρία, Λαζαρίδη

76′ Σουτ Σίδνει στην κίνηση, ο Σηφάκης έπεσε και μπλόκαρε

71′ Ο Αγγελούδης στη θέση του Μίσελ

66′ Ο Μιχαήλ με βολέ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Σηφάκη, αλλά το γκολ δεν μέτρησε καθώς παίκτης του Παραλιμνίου που βρισκόταν σε θέση οφσάιντ βρισκόταν μπροστά από τον γκολκίπερ του Αρη

65′ Ο Στράνο στη θέση του Σολτάνι

61′ Ο Αλίβοντιτς με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα πάνω από το δοκάρι

55′ Σουτ Σολτάνι από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και έφυγε πάνω από το δοκάρι

46′ Καπετάνος, Σακάτα, Παπαστεργιανός και Καζναφέρης τυα νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα του Αρη. Στα αποδυτήρια έμειναν οι Τόχα, Νέτο, Τοπούζης και Πορτίγια

46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45′ Τέλος ημιχρόνου

41′ Κίτρινη στον Τόχα

32′ Σέντρα Νέτο, κεφαλιά Φατί, η μπάλα χτύπησε στον Μαρκόφσκι και πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

21′ Φάουλ Πορτίγια, η μπάλα έφυγε λίγα μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

6′ Τίποτα το αξιόλογο σε αυτα τα πρώτα λεπτά