Έχασε η ευκαιρία η Τορίνο

Η Τορίνο απώλεσε μεγάλη ευκαιρία να προωθηθεί ακόμα πιο κοντά στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη από τη Σέριε Α, χάνοντας με 2-1 εντός έδρας την Κυριακή από την Τορίνο.

Η «γκρανάτα» προηγήθηκε μόλις στο έκτο λεπτό με γκολ του Τσίρο Ιμόμπιλε, αλλά πριν περάσει καν το πρώτο 25λεπτο οι «ροσομπλού» είχαν ανατρέψει το σκορ με δύο γκολ του Τζόναθαν Κριστάλντο και κράτησαν μέχρι το τέλος μία πολύτιμη νίκη όσον αφορά τη μάχη της παραμονής, την πρώτη τους στο Τορίνο από τη σεζόν 1980-81!

Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης έμεινε στον πάγκο της Τορίνο, ενώ για τη Μπολόνια έπαιξε 90 λεπτά ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, με τον Παναγιώτη Κονέ να είναι εκτός λόγω τιμωρίας.