Έσωσε τον βαθμό με Ετό η Σαμπτόρια

Με γκολ του Σάμουελ Ετό στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Σαμπτόρια γλίτωσε την ήττα (1-1) από την Έμπολι για την 37η αγωνιστική της Serie A και συνεχίζει να ελπίζει σε έξοδο στην Ευρώπη, εφόσον η Τζένοα δεν πάρει οριστικά άδεια συμμετοχής (θα προσφύγει στην Ιταλική Ολυμπιακή επιστροπή).

Η ομάδα του Μιχαϊλοβιτς που προερχόταν από την εντός έδρας ήττα από τη Λάτσιο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 57’ από το τέρμα του Πουτσιαρέλι, όμως ευτυχώς για αυτήν ο Σάμουελ Ετό δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα. Ο πολύπειρος επιθετικός με γυριστό σουτ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 1-1 και έσωσε τον βαθμό για την ομάδα του.

Έτσι, η Σαμπτόρια έμεινε στην 7η θέση της Serie A και ελπίζει σε έξοδο στην Ευρώπη. Βέβαια για να γίνει αυτό θα πρέπει η Τζένοα που θα ασκήσει έφεση για την απόφαση της UEFA να την αποκλείσει από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, να μην πάρει οριστικά άδεια συμμετοχής.