Ο Ρανόκια “λύτρωσε” την Ιντερ

Η Μπολόνια του Κονέ πάλεψε για την έκπληξη, αλλά ο Ρανόκια στις καθυστερήσεις της παράτασης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (3-2) και την Ιντερ στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Η παρέα του διεθνούς άσου, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 69′, βρέθηκε πίσω με δύο γκολ, ωστόσο δεν πέταξε λευκή πετσέτα. Ο Γκουαρίν στο 34′ άνοιξε το σκορ και ο Παλάσιο στο 77′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας τους. Ολοι περίμεναν πως η υπόθεση πρόκριση ήταν τελειωμένη. Τρία λεπτά ήταν αρκετά για την Μπολόνια. Στο 81′ ο Ντιαμάντι μείωσε σε 2-1 και ο Γκαμπιαντίνι στο 84′ έφερε το ματς στα ίσα.

Οι δύο ομάδες χρειάστηκαν το έξτρα μισάωρο για να λύσουν τις διαφορές τους. Εκεί ο Ρανόκια στο 120′ πέτυχε το γκολ που χάρισε τη νίκη (3-2) και την πρόκριση στην Ιντερ.