Serie A: Τα στιγμιότυπα της 20ης αγωνιστικής (hls)

Χωρίς απώλειες βαθμών συνέχισαν οι πρωτοπόροι στο campionato

Συνεχίζεται η μάχη για την κορυφή στο ιταλικό πρωτάθλημα, με την πρώτη τετράδα ομάδων στη βαθμολογία να παραμένει αλώβητη στο πλαίσο της 20ης αγωνιστικής. Σπουδαίο “διπλό” της Λάτζιο επί της Αταλάντα.

Ρόμα-Βερόνα 3-1

Με τρία γκολ σε εννεά λεπτά η Ρόμα έκαμψε από το πρώτο ημίχρονο την αντίσταση της Βερόνα στο Ολίμπικο με 3-1

Νάπολι-Πάρμα 2-0

Η Νάπολι επικράτησε στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» της Πάρμα με 2-0 για την 20η αγωνιστική της Serie A.

Κάλιαρι-Σασουόλο 1-1

Με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα η Σασουόλο πήρε τη μπουκιά από το στόμα της Κάλιαρι που κράταγε στα χέρια της την πρώτη της νίκη μετά από 12 ανεπιτυχή αποτελέσματα. Τραυματίστηκε λίγο πριν το τέλος ο Λυκογιάννης

Κροτόνε-Τζένοα 0-3

Η ανοδική πορεία της Τζένοα συνεχίστηκε στο Κροτόνε με την ομάδα του Μπαλαρντίνι να παίρνει τρίτη νίκη στα τελευταία τέσσερα ματς χωρίς να δεχτεί και γκολ

Αταλάντα-Λάτσιο 1-3

Εντυπωσιακή εμφάνιση και σπουδαία νίκη της Λάτσιο στο Μπέργκαμο με 3-1 επί της Αταλάντα

Σπέτσια-Ουντινέζε 0-1

Μετά από 9 συνεχόμενους αγώνες χωρίς νίκη η Ουντινέζε πήρε πολύτιμο τρίποντο στο «Αλμπέρτο Πίκο» και ανάσανε βαθμολογικά

Σπέτσια-Ουντινέζε: 0-1 (hls)