Έκανε τα εύκολα-δύσκολα η Μπολόνια (video)

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη της Μπόλονια στην έδρα της Λέτσε με 3-2 με πρωταγωνιστή της αναμέτρησης τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Η Μπολόνια έχασε σωρεία ευκαιριών στο πρώτο σαραντεπεντάλεπτο, μεταξύ αυτών και με δοκάρι του Ορσολίνι στο 34’ Κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 43ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε ο Ορσολίνι.

Στο 56’ ήταν η σειρά του Σοριάνο να σκοράρει για το 0-2 και δέκα λεπτά αργότερα, πάλι ο Ορσολίνι διαμόρφωσε το 0-3 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς και 4ο στη σεζόν.

Μετά το 0-3 η Μπολόνια έριξε την απόδοσή της και η Λέτσε δημιούργησε ευκαιρίες σκοράροντας μάλιστα δύο φορές. Πρώτα με τον Μπάμπακαρ στο 85ο και στη συνέχεια με τον Φαρίας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.