Serie A: Το… έσωσε στο 90′ η Ρόμα! (videos)

Ορατός είναι ο κίνδυνος να χαθεί το ευρωπαϊκό εισιτήριο για τη Νάπολι, καθώς οι "Παρτενοπέι" αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με τη Ρόμα και απώλεσαν πολύτιμο "έδαφος" στη "μάχη" για τη συμμετοχή τους στο Europa Conference League.

Ορατός είναι ο κίνδυνος να χαθεί το ευρωπαϊκό εισιτήριο για τη Νάπολι, καθώς οι “Παρτενοπέι” αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με τη Ρόμα και απώλεσαν πολύτιμο “έδαφος” στη “μάχη” για τη συμμετοχή τους στο Europa Conference League.

H Αταλάντα διατήρησε τις ελπίδες για έξοδο στο Champions League μετά τη νίκη με 2-0 απέναντι στην Έμπολι.

Νάπολι – Ρόμα 2-2

Σε ένα παιχνίδι με μπόλικο… VAR, η Ρόμα άνοιξε το σκορ στο “Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα” με τον Ντιμπάλα στο 59ο λεπτό, ωστόσο η Νάπολι έκανε την ανατροπή και το 2-1 με τέρματα των Ολιβέρα στο 65′ και πέναλτι του Όσιμεν στο 84′.

Ο Έιμπραχαμ ήταν αυτός που έδωσε στους Ρωμαίους τον πολύτιμο βαθμό με το γκολ που σημείωσε στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αταλάντα – Έμπολι 2-0

Η Έμπολι έκανε την προσπάθεια της και κατάφερε να αμυνθεί αποτελεσματικά για 41 λεπτά, ωστόσο η Αταλάντα εκμεταλλεύτηκε το πέναλτι που κέρδισε και άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό με τον Πάσαλιτς.

Ο Λούκμαν στο 51ο λεπτό ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο Μπέργκαμο.