Σασουόλο – Μίλαν 3-3: Η Μίλαν πήρε το βαθμό σε φινάλε -“φωτιά” (highlights)

Εντυπωσιακό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στην Σασουόλο και Μίλαν οι οποίες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Serie A.

Εντυπωσιακό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στην Σασουόλο και Μίλαν οι οποίες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Serie A. Η Μίλαν πάλεψε μέχρι το τέλος και κατάφερε να πάρει το βαθμό με γκολ του Οκαφόρ στο τελευταίο πεντάλεπτο, κάμπτοντας την αντίσταση της μαχητικής Σασουόλο.

Κυρίαρχη η Σασουόλο

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και σημείωσαν δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά. Συγκεκριμένα ο Αντρέα Πιαμόντι άνοιξε το σκορ στο 4‘ και 6 λεπτά αργότερα ο Αρμάν Λοριαντέ έκανε το 2-0. Η Μίλαν άρχισε να πιέζει την αντίπαλο της με τον Αλεσάντρο Φλορέντσι να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο μετά από εξέταση της φάσης στο VAR ο παίκτης των “ροσονέρι” υποδείχθηκε οφσάιντ. Τελικά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 20ο λεπτό με τον Ραφαέλ Λεάο και μείωσαν σε 2-1.

Οκαφόρ ο… λυτρωτής

Στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιούη Σασσουόλο απέκτησε σημαντικό προβάδισμα νίκης, καθώς ο Αρμάν Λοριεντέ στο 53΄ έκανε το 3-1. Το ματς εξελίχθηκε σε θρίλερ με τον Λούκα Γιόβιτς να σκοράρει στο 59΄ για την Μίλαν για το 3-2 και τον Σάμουελ Τσουκβουέζε να βρίσκει δίχτυα στο 63′, ωστόσο ο παίκτης των Μιλανέζων ήταν εκτεθειμένος και το τέρμα δεν κατοχυρώθηκε υπέρ των “ροσονέρι”.

Η ομάδα του Πιόλι άσκησε μεγάλη πίεση στη Σασουόλο και στο 78’ βρέθηκε κοντά στο γκολ με τον Κρίστιαν Πουλίσικ, ενώ η Μίλαν ισοφάρισε σε 3-3 στο 84’ με τον Νοά Οκαφόρ και πήρε το βαθμό σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε χαμένο.

Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Σπορτιέλο, Φλορέντσι, Κιάερ (55΄Γκάμπια), Τιό, Ερναντές, Αντλί (82΄Οκάφορ), Μούσα (55΄Ζιρού), Τσουκουέζε (65΄Πούλισικ), Λεάο, Λόφτους Τσικ (55΄Ρέιντερς), Γιόβιτς