Βερόνα – Μίλαν 1-3: “Ζωντανή” η ελπίδα για τους “Ροσονέρι” (highlights)

To προβάδισμα για τη δεύτερη θέση στη Serie A και τις… όποιες ελπίδες για το Σκουντέντο διατήρησε η Μίλαν μετά την εκτός έδρας νίκη της επί της Βερόνα με 3-1 στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Oι Μιλανέζοι άνοιξαν το σκορ στο 44ο λεπτό μετά από ατομική ενέργεια του Ερναντέζ, ο οποίος ευνοήθηκε από τις κόντρες, μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και από κοντινή απόσταση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 στο “Μαρκ’ Αντόνιο Μπεντεγκόντι”.

Το δεύτερο γκολ για τους Ροσονέρι ήρθε με πλασέ του Πούλισικ στο 50ο λεπτό, ενώ η Βερόνα μείωσε σε 2-1 με τον Τιγιάνι Νόσλιν στο 65ο λεπτό.

Στο 80ο λεπτό η Μίλαν πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Τσουκβουέζε να ανοίγει.. λογαριασμό στη Serie A.

Βερόνα: Μοντίπο, Καμπάλ (76′ Βινάγκρε), Νταβίντοβιτς (57′ Μανιάνι), Κόπολα, Τσεντόντσε, Σερντάρ (46′ Σίλβα), Ντούντα, Λάζοβιτς (57′ Μίτροβιτς), Φολορούνσο (57′ Σβιντέρσκι), Σουσλόφ, Νόσλιν

Μίλαν: Μενιάν, Καλάμπρια, Καλούλου (46′ Γκάμπια), Τομόρι (83′ Κγερ), Ερναντέζ, Μπενασέρ, Ράιντερς, Πούλισικ (66′ Ζιρού), Λόφτους – Τσικ (66′ Μούσα), Λεάο, Οκαφόρ