Φροζινόνε – Ρόμα 0-3: Ακόμα ελπίζουν για το… σεντόνι οι Ρωμαίοι (highlights)

"Ζωντανή" στη διεκδίκηση μιας θέσης στην πρώτη τετράδα της Serie A, η οποία δίνει το "εισιτήριο" για το Champions League έμεινε η Ρόμα μετά την εκτός έδρας νίκη με 3-0 επί της Φροζινόνε.

“Ζωντανή” στη διεκδίκηση μιας θέσης στην πρώτη τετράδα της Serie A, η οποία δίνει το “εισιτήριο” για το Champions League έμεινε η Ρόμα μετά την εκτός έδρας νίκη με 3-0 επί της Φροζινόνε, σε παιχνίδι για την 25η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Στην έκτη θέση η Ρόμα (41 βαθμοί) και με διαφορά τεσσάρων βαθμών από την τέταρτη Αταλάντα, 15η η Φροζινόνε (23 βαθμοί).

Στο 38ο λεπτό ο 18χρονος Ολλανδός Ντιν Χάισεν πέτυχε το παρθενικό γκολ στην επαγγελματική του πορεία και έκανε το 1-0 για τη Ρόμα στο Στάντιο Μπενίτο Στίρπε.

Το δεύτερο τέρμα των Ρωμαίων σημείωσε στο 71ο λεπτό ο Σαρντάρ Αζμούν, σκοράροντας το δεύτερο εφετινό του τέρμα, ενώ το 3-0 έγινε στο 81ο λεπτό με πέναλτι του Λεάντρο Παρέδες.

Φροζινόνε: Τουράτι, Βαλέρι, Οκόλι, Μοντερίσι, Λιρόλα (68′ Κάζο), Μπρετσιανίνι (68′ Χαρουί), Ματσιτέλι, Τζέλι, Ρενιέρ (75′ Μπαρενετσέα), Σούλε (87′ Σεκ), Κάιο Ζόρζ (68′ Κεντίρα)

Ρόμα: Σβίλαρ, Κρίστενσεν, Μαντσίνι, Χάισεν (46′ Γιορέντε), Ανχελίνιο (82′ Σμόλινγκ), Κριστάντε, Παρέδες, Μπαλντάντσι (82′ Αουάρ), Αζμούν, Ελ Σαράουι, Λουκάκου (46′ Πελεγκρίνι)