Λέτσε-Μπολόνια 1-1: Δεν έφτασε το εκπληκτικό γκολ του Λυκογιάννη (video)

Η Μπολόνια μέχρι το 10ο λεπτό των καθυστερήσεων κρατούσε τη νίκη με το γκολ του Λυκογιάννη, ο Πίκολι ισοφάρισε για τη Λέτσε

Ο Λυκογιάννης μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 58’. Δέκα λεπτά αργότερα πέτυχε το πρώτο του γκολ στη σεζόν με την Μπολόνια και με αυτό το γκολ η Μπολόνια είχε το προβάδισμα στις καθυστερήσεις και ήταν αγκαλιά με τη νίκη.

Στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λέτσε ισοφάρισε με τον Πίκολι σε 1-1 και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό.

Το γκολ του Λυκογιάννη στο 68′, για το 0-1, με απευθείας εκτέλεση φάουλ ήταν εκπληκτικό.

Έτσι, μετά το παιχνίδι αυτό που ήταν για την 14η αγωνιστική της Serie A, η Μπολόνια πήγε στους 16 βαθμούς, στην πέμπτη θέση, ξεπερνώντας τη Ρόμα (στους 15 β.) με ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Λέτσε αποφεύγοντας την ήττα, πήρε ένα σημαντικό για αυτήν βαθμό στην προσπάθεια να έχει απόσταση ασφαλείας από τις χαμηλές θέσεις και είναι στη μέση του πίνακα με 16 βαθμούς όσους και η Τορίνο με παιχνίδι λιγότερο.