Μόντσα – Ουντινέζε 1-1: Νέα απώλεια για την ομάδα του Κυριακόπουλου

Δεύτερη διαδοχική απώλεια βαθμών για τη Μόντσα, καθώς έμεινε στο 1-1 με την Ουντινέζε για τη 10η αγωνιστική της Serie A.

Η ομάδα του Κυριακόπουλου, από τα πόδια του οποίου ξεκίνησε το πρώτο γκολ, αν και προηγήθηκε πριν το ημίωρο της αναμέτρησης με τον Κολπάνι, δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα μέχρι τέλους.

Η Ουντινέζε, που ακόμη δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης, έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και στο 67ο λεπτό έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης με σκόρερ τον Λούκα, καταφέρνοντας να φύγει με τον βαθμό από την έδρα της Μόντσα.

Κάπως έτσι η ομάδα του Κυριακόπουλου έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την πρώτη εξάδα της βαθμολογίας, με την Ουντινέζε να παραμένει στις τελευταίες θέσεις και μαζί με τη Σαλερνιτάνα να είναι οι δύο ομάδες που δεν έχουν ακόμη «τρίποντο» στη Serie A.