Serie A: Ηττα και παραμένει χαμηλά η Σπέτσια-Νίκη γοήτρου για Σαλερνιτάνα

Η Τορίνο νίκησε τη Σπέτσια και την κράτησε χαμηλά στη βαθμολογία

Η Τορίνο νίκησε εκτός έδρας τη Σπέτσια και την κράτησε χαμηλά στη βαθμολογία. Η Σπέτσια είναι στο +1 από τη γραμμή του υποβιβασμού κι ενώ η Βερόνα παίζει (28/5) με την Εμπολι.

Αν η Βερόνα νικήσει την προσπερνά στη βαθμολογία.

Ενα αυτογκόλ του Βισνιέφσκι έκανε το 0-1 για την Τορίνο στο 24’. Το 0-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο β’ μέρος ο Ρίτσι στο 72’ έκανε το 0-2, στο 76’ ο Ίλιτς έκανε το 0-3 και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καραμό διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

ΣαλερνιτάναΟυντινέζε 3-2

Η Ουντινέζε με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά (25’ και 30’) πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο 25’ ο Ζέχελαρ έκανε το 0-1 και στο 30’ ο Νεστορόφσκι έκανε το 0-2. Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος, ο Κύπριος, Γρηγόρης Κάστανος, έκανε το 1-2 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Η Σαλερνιτάνα ισοφάρισε σε 2-2 στο 57’ με τον Καντρέβα. Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 3-2, με γκολ του ΤρόουστΕκόνγκ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ η Ουντινέζε έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 87’ λόγω της αποβολής του Ζέχελαρ.