Μπολόνια – Αταλάντα 1-2: Ολική ανατροπή (hls)

Η Αταλάντα επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Μπολόνια στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής στη Serie A

H Αταλάντα βρέθηκε να χάνει 1-0 στο 6ο λεπτό του “Ρενάτο Νταλ Αρα” της Μπολόνια (σκόρερ ο Ορσολίνι), ωστόσο στη συνέχεια η ομάδα του Γκασπερίνι αντέδρασε και κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά να φύγει από το γήπεδο με τους βαθμούς της νίκης.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, από το γκολ του Κούπμεϊνερς έγινε το 1-1, ενώ το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε από τον Χόϊλουντ στο 58΄. Με τους τρεις κερδισμένους βαθμούς, η Αταλάντα έφτασε τους 31 πόντους και έπιασε στην 6η θέση τη Ρόμα, ενώ η Μπολόνια παρέμεινε 11η με 19 πόντους.