Τεσσάρα στην Κροτόνε η Λάτσιο

Με εμφατικό τρόπο νίκησε την Κροτόνε η Λάτσιο (4-0) και πλησίασε κι άλλο την τετράδα.

Η αναμέτρηση των δύο ομάδων είχε είχε εκ των προτέρων ξεκάθαρο φαβορί και αυτό φάνηκε και στον αγωνιστικό χώρο. Η Λάτσιο ήταν πολύ καλή κατά διαστήματα και με 4 διαφορετικούς σκόρερ πέτυχε μια εύκολη σαββατιάτικη νίκη και πλησίασε τη Ρόμα στους δύο βαθμούς, η οποία όμως έχει και ματς λιγότερο.

Το πρώτο ημίχρονο δεν έληξε 0-0 με την ομάδα της Ρώμης να ψάχνει τα πατήματά της και να μην καταφέρνει τελικά να σκοράρει.

Στο δεύτερο όμως, ήταν καταιγιστική. Στο 56’ ο αδερφός του Ρομέλου, ο Τζόρνταν Λουκάκου, άνοιξε το σκορ με ασίστ του Ιμόμπιλε. Ο mvp της φετινής Λάτσιο σκόραρε μετά την συμμετοχή του στο πρώτο γκολ κάνοντας το 2-0 στο 78’. Ο Λούλιτς στο 86’ έγραψε το 3-0 και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Φελίπε Άντερσον τρία λεπτά αργότερα.

Η Κροτόνε, που ούτως η άλλως δεν περίμενε κάποιο θετικό αποτέλεσμα από αυτόν τον αγώνα, βρίσκεται πια στην 15η θέση μόλις ένα βαθμό μακριά από την επικίνδυνη ζώνη.