Λάτσιο – Μίλαν 1-2: Νίκη τίτλου (hls)

Σπουδαία νίκη για τη Μίλαν επί της Λάτσιο στο "Ολίμπικο" (1-2) με γκολ του Τονάλι στις καθυστερήσεις του αγώνα

Βήμα τίτλου η νίκη της Μίλαν (1-2) στην Ρώμη κόντρα στην Λάτσιο για την 34η αγωνιστική της Serie A.

O αγώνας κρίθηκε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων από το γκολ που πέτυχε ο Σάντρο Τονάλι, που πήρε την μπάλα από τον ΙμπραΪμοβιτς, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 68΄.

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε στο 4΄ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 4ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ζιρού να “απαντάει” στο 50΄ για λογαριασμό των “ροσονέρι”, που έστησαν τρελό πάρτι εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου αμέσως μετά την λήξη του αγώνα.

Λάτσιο: Στρακόσια, Ράντου (63΄ Μάρουσιτς), Ατσέρμπι, Πάτρικ (80΄ Λ. Φελίπε), Λούκας Λέιβα (60΄ Κατάλντι), Λ. Αλμπέρτο (60 Μπάσιτς), Λατζάρ (80΄ Χισάι), Ζακάνι, Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς, Ιμόμπιλε, Φ. Άντερσον

Μίλαν: Μενιάν, Καλάμπρια, Τομόρι, Χερνάντες, Καλούλου, Κεσί, Τονάλι, Ζιρού (68΄ Ρέμπιτς), Ρ. Λεάο (86΄ Σαελεμάεκερς), Μπραχίμ Ντίας (68΄ Ιμπραϊμοβιτς), Μεσίας (71΄ Κρούνιτς)